Projekt ogrodu – wybór projektanta

mil_11 Zanim podejmiemy decyzję o budowie ogrodu musimy przeanalizować kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę, że ogród to nie tylko rośliny – przestrzeń ogrodu zbudowana jest z wielu elementów powiązanych funkcjonalnie i przestrzennie z domem. Dlatego ważne jest by decydując się na realizację ogrodu zlecić to zadanie specjalistom – architektom krajobrazu. Często projektowaniem ogrodów zajmują się też ogrodnicy (znają rośliny lecz znacznie gorzej porodzą sobie z układem przestrzennym), architekci (świetnie potrafią zorganizować przestrzeń „twardą” jednak zwykle brak im znajomości roślin), firmy brukarskie, budowlane…. oraz inni i tu z efektem końcowym może być bardzo rożnie.

Jest ogromna różnica między słowem „JAKOŚĆ” a „JAKOŚ” dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór profesjonalnego architekta krajobrazu łączy on w sobie zalety architekta i podobnie jak on zna zasady kształtowania przestrzeni oraz materiały budowlane, Jeśli szukasz automatów online najlepszej jakości, play games here, jednak dodatkowo świetnie orientuje się w materiale roślinnym, zna jego wymagania i dynamikę. Dobry wybór gwarantuje to realizację OGRODU, który przez wiele lat będzie cieszył nasze oko.

Często decyzję o ogrodzie podejmujemy gdy budowa domu dobiega końca a budżet znacznie odbiega od początkowych kalkulacji. Zdecydowanym błędem jest szukanie wtedy oszczędności na projekcie – nie można zapomnieć o żelaznej zasadzie, że dobry projekt to podstawa sukcesu! Zainwestowanie w profesjonalny projekt ogrodu zdecydowanie uchroni nas przed niepotrzebnymi kosztami, pozwoli etapować prace i np. rozłożyć je na kilka sezonów.